HAMSHACK | OK1CPR

HAMSHACK

Dnes jsem pro vás připravil malou exkurzi do své pracovny. Jak jsem avizoval před nějakou dobou, je celá skryta (a to doslova) ve skříni. Místa není nazbyt a proto jsem využil příležitosti a při přestavbě předsíně jsem uzmul něco málo přes 1 m2  z plochy předsíně. Nějakou dobu trvalo, než jsem si v hlavě a s metrem v ruce „vyprojektoval“ konečnou podobu. Skříň byla dělána jako vestavěná od místní firmy.

Největší práce pro mě nastala po dokončení skříně. Přišla na řadu vrtačka a sousedé ze mě měli určitě radost. Zpětně odhaduji, že  jsem „vyrobil“ okolo padesáti děr. Nejvíce jsem si užil při zabudovávání knihovny a skříně na krabice pro součástky. Bylo to jako hlavolam – do skříně dostat další dvě skříně 🙂 . Nakonec jsem objevil tu správnou posloupnost a vše je na svém místě, hi. Ve výsledku se mi podařilo dovnitř doslova vecpat čtyři police na nářadí, knihovnu, skříňku na krabice (bývalá knihovna), dvě poličky na zařízení (TRX, zdroj a mnoho dalšího), stůl, druhý sklápěcí stůl, skříňku se šuplíky a samozřejmě židli. Na počítač už moc místa nezbylo, tak jsem se rozhodl, že zahnízdí pod stolem na zdi.

S výslednou podobou jsem v podstatě spokojen. Místa je málo, ale důležité je, že i to malé místo mohu využívat dle libosti a případný rozpracovaný nepořádek lze uklidit pouhým zašoupnutím dveří od skříně 😆 . Po dvou letech jsem zjistil, že umístění monitoru na desce stolu není pro můj krk ideální. Proto je v plánu menší přestavba spočívající v předělání poliček pro zařízení a v připevnění monitoru na zeď zhruba do výše očí pod knihovnu. Nebude to již tak ergonomické z hlediska umístění TRX a dalších věcí, ale nebude mě bolet za krkem od koukání se sklopenou hlavou. Dříve mi to tak nevadilo, ale jelikož čučení do monitoru je mým denním  chlebem, byl jsem nucen udělat podobné úpravy na všech pracovištích. Toť pro dnešek vše. Doufám, že se vám nápad a provedení líbilo a třeba někoho s podobnými problémy s místem i inspiruji.2 Comments

 1. OK1CPR says:

  Je to výhodné i kvůli dětem. Dveře od skříně mohu zajistit zašoupnutím šroubu proti otevření nezbednými dítky a nemusím se strachovat o své věci a zároveň o jejich zdraví.

 2. Marcel says:

  Ahoj,to je skvělý nápad,moc se mě tvá hamovna ve skříni líbí.
  Až vyrostou moje děti,možná mě něco podobného také čeká.
  Měj se hezky
  Marcel OK2AQA

Napsat komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat