Návštěvní kniha

22 komentářů

 1. John napsal:

  Ahoy Kamarade!
  Greetings from UK!
  I found you on YouTube when look to find strange signal on 13.56Mhz! What is?
  I recent visit to Prague, LOVE CZECHIA!
  My hokej team ROBE Vsetin! Best!
  Wish to get callsign and licence but no club or exam near me! Shame!
  Hope you good health and many year more radio!
  Dobre Den!

 2. Jary napsal:

  Nazdar, Radku.
  Dlouho užívám eqsl tak, že odpovídám na doručené, až teď jsem zjistil, že neumím kvesl sám odeslat. Můžeš, psm, poradit.
  Umím ho vyplnit, ale jak ho odešlu, na to jsem nepřišel. Předpokládám, že ho jde poslat i na email, když to nabízí v případě, že na qsl odpovídám.
  Dík za answ. Vy 73, Jarda

 3. Tomáš napsal:

  Ahoj, nevím kde bych se zeptal.. Jak mám zapojit anténu na KiwiSDR?

  • OK1CPR napsal:

   Jednoduše, přes SMA konektor. Nějak nerozumím dotazu.

   • Tomáš napsal:

    Já to mám ale přes celou republiku 🙁
    http://sdr.vebik.cz:8073

   • OK1CPR napsal:

    Jo už rozumím, jsi se ptal na KiwiSDR dostupný přes internet na klubu. Mi to hned nedošlo. Tak tam si anténu připojíš pomocí rozklikávacího menu extension, které je v pravé dolní části a vybereš možnost ant_switch.

   • Tomáš napsal:

    Jo, perfektní, už to funguje, díky. Obojí to tam je: „Připni si anténu!“ aj „Please use the „ant_switch“ extension.“, obojí jsem četl, ale nezdařilo se. Měl jsem nějaké zatmění .)
    Jsou tam 4 antény. Dá se ríct, která je na co dobrá a co jsou ty nepopsané? Nejvíce se mi osvědčila „Antenna 6“, byť je u ní napsáno „disconnected“.
    Můžu se zeptat, jak dlouho vaše SDRko funguje a jak dlouho asi fungovat bude?
    A, ještě mě napadá. Nějak oklikou jsem se dostal k odkazu na Kiwi http://sdr.ok2kyj.cz:8073. Čím to že na Kiwiovskévm webu není dohledatelná? Přivádí mě to k myšlence, že máme v ČR těchto SDRek víc, ale jsou nějak skryté. Na mapě vidím v ČR 4.

 4. Honza - OK9ATD napsal:

  Dobrý den, ahoj. Je možné sdělit rozměry antény Big Wheel pro 2 metry? Ten odkaz v článku nikam nevede (u mně). Díky Honza.

 5. Ahoj Radku, tá trojitá moxonka vyzerá veľmi solídne a pevne. Neobjavili sa nejaké problémy so spätnými prúdmi? Nie je potrebná symetrizácia? TNX

 6. Jirka napsal:

  Ahoj, díval jsem se na tvůj diskusní příspěvek v FM poháru a zaujala mne použitá anténa mi neznáma můžeš mi prosím tě k ní něco sdělit?

  73 OK2PMR Jirka

  • OK1CPR napsal:

   Ahoj Jirko.
   Na tom laminátovém prutu nahoře je klasická Moxon-ka pro 2m, akorát otočená do vertikální polarizace a na střeše auta je HM lambda/půl.

 7. Tomáš Klapálek napsal:

  Dobrý večer. Potřeboval bych poradit s naprogramováním mikroprocesoru na zprovoznění reálného času pro modem NUE-PSK (informace o konfiguračních slovech mikroprocesoru). Děkuji
  Tomáš Klapálek

 8. Vratislav Beneš napsal:

  Dobrý den,
  zakoupil jsem z „druhé ruky“ radiostanici zn. Alinco DJ-S45 CQL. Zatím se s ní učím pracovat a nemám tedy valných zkušeností z provozu stanice. Při pokusu o připojení externího stabilizovaného zdroje ss o napětí 6V a výkonu 12 VA (W) do bočního konektoru stanice jsem zjistil, že vše se zdá být funkční, tzn. příjem stanice je bezvadný, i při vysílání se rozsvěcí červená LED dioda signalizující vysílací režim a S-metr stanice ukazuje vysílací výkon, ale protistanice – „ručka“ PMR nepříjímá žádný signál i když byly obě stanice nastaveny v pásmu PMR na stejný kanál a TSQ kód. Vše stane funkční jen v případě, že stanice Alinco DJ-S45 CQL je napájena z vložených NiMH akumulátorů. Pak funguje bezvadně příjem i vysílání. Trochu si lámu hlavu s tím, kde může být problém, zda v nevhodném externím zdroji, i když jeho výkon se mě zdá být vzhledem k výkonu stanice dostačující, nebo v použitém konektoru nebo v jiném problému, který se mě zatím nepodařilo identifikovat. Pokud by jse mi mohlo poradit, budu vděčný. S pozdravem V. Beneš

  • OK1CPR napsal:

   Takže mi to nedalo a musel jsem to ověřit ještě dnes. Štěstí, že jsem poměrně rychle našel dříve vyrobený napájecí kabel. Vámi popisované podivné chování se na mojí stanici neprojevuje. Po připojení konektoru s externím napájením se stanička odpojí od baterií a je napájena externě. V celém deklarovaném rozsahu napájení se chová naprosto korektně. Po překročení velikosti maximálního napájecí napětí se rozbliká varovně červená dioda TX. Stanička vysílá v celém rozsahu napájení. Bez bližšího prozkoumání schematu zapojení staničky nejsem schopen ani vytušit možnou příčinu takto záhadného chování.

 9. OK1CPR napsal:

  Před pár dny tu byli výtaháři (žádná změna) a následně se ozvali z ČTÚ ,provedli nové měření (dle mého názoru se stejnými výsledky). Dnes (2 dny po měření) tu byli opět výtaháři. Kabel od měniče předělali odděleně od slaboproudých kabelů a o cca 1 metr ho i zkrátili. Výsledek: rušení je o nějakých 20 dB menší a mě se konečně přestává zahlcovat přijímač obrovským rušením (HEURÉKA). Už jsem přestával věřit. A ono stačilo jen to udělat pořádně dle obecných doporučení (ani nemuseli krvácet při přidávání dalších filtrů).

 10. OK1CPR napsal:

  ČTÚ dalo „ultimátum“ na odstranění rušení od výtahu výtahářské firmě. Párkrát se tu ukázali montéři od výtahu, koukali bezradně do šachty, ale zatím bez zjevného posunu k vyřešení daného problému. Termín daný ČTÚ již vypršel a stále žádný výsledek… ??? !!!!!

 11. OK1CPR napsal:

  Minuly tyden prijeli z CTU, zmerili ruseni a rekli, ze mi daji vedet. Tak jsem zvedavy, co se bude dit. Podle zmerenych hodnot je spickove ruseni na hranici hodnot, co udava norma.

 12. David napsal:

  Ahoj Radku, tady je každá rada drahá, u těchto zařízení je dovoleno určité množství vyzařovaného bordelu,je velice důležité provedení rozvaděče a zemnění, příklady provedení jsou na http://www.controltechniques.cz v návodech k měničům. Většinou se tato doporučení plně nedodržují (z praxe).

 13. OK1CPR napsal:

  Po výměně výtahu za nový, mám velké rušení (S9+10) od frekvenčního měniče v pásmu 80m. Zatím probíhají jednání s dodavatelskou firmou o případném řešení…

 14. OK1CPR napsal:

  Vítám Vás v Návštěvní knize. Můžete zde zanechat vzkaz či reagovat na věci vztahující se k tématu těchto stránek.

Napsat komentář