Návštěvní kniha | OK1CPR

Návštěvní kniha14 Comments

 1. Ahoj Radku, tá trojitá moxonka vyzerá veľmi solídne a pevne. Neobjavili sa nejaké problémy so spätnými prúdmi? Nie je potrebná symetrizácia? TNX

 2. Jirka says:

  Ahoj, díval jsem se na tvůj diskusní příspěvek v FM poháru a zaujala mne použitá anténa mi neznáma můžeš mi prosím tě k ní něco sdělit?

  73 OK2PMR Jirka

  • OK1CPR says:

   Ahoj Jirko.
   Na tom laminátovém prutu nahoře je klasická Moxon-ka pro 2m, akorát otočená do vertikální polarizace a na střeše auta je HM lambda/půl.

 3. Tomáš Klapálek says:

  Dobrý večer. Potřeboval bych poradit s naprogramováním mikroprocesoru na zprovoznění reálného času pro modem NUE-PSK (informace o konfiguračních slovech mikroprocesoru). Děkuji
  Tomáš Klapálek

 4. Vratislav Beneš says:

  Dobrý den,
  zakoupil jsem z „druhé ruky“ radiostanici zn. Alinco DJ-S45 CQL. Zatím se s ní učím pracovat a nemám tedy valných zkušeností z provozu stanice. Při pokusu o připojení externího stabilizovaného zdroje ss o napětí 6V a výkonu 12 VA (W) do bočního konektoru stanice jsem zjistil, že vše se zdá být funkční, tzn. příjem stanice je bezvadný, i při vysílání se rozsvěcí červená LED dioda signalizující vysílací režim a S-metr stanice ukazuje vysílací výkon, ale protistanice – „ručka“ PMR nepříjímá žádný signál i když byly obě stanice nastaveny v pásmu PMR na stejný kanál a TSQ kód. Vše stane funkční jen v případě, že stanice Alinco DJ-S45 CQL je napájena z vložených NiMH akumulátorů. Pak funguje bezvadně příjem i vysílání. Trochu si lámu hlavu s tím, kde může být problém, zda v nevhodném externím zdroji, i když jeho výkon se mě zdá být vzhledem k výkonu stanice dostačující, nebo v použitém konektoru nebo v jiném problému, který se mě zatím nepodařilo identifikovat. Pokud by jse mi mohlo poradit, budu vděčný. S pozdravem V. Beneš

  • OK1CPR says:

   Takže mi to nedalo a musel jsem to ověřit ještě dnes. Štěstí, že jsem poměrně rychle našel dříve vyrobený napájecí kabel. Vámi popisované podivné chování se na mojí stanici neprojevuje. Po připojení konektoru s externím napájením se stanička odpojí od baterií a je napájena externě. V celém deklarovaném rozsahu napájení se chová naprosto korektně. Po překročení velikosti maximálního napájecí napětí se rozbliká varovně červená dioda TX. Stanička vysílá v celém rozsahu napájení. Bez bližšího prozkoumání schematu zapojení staničky nejsem schopen ani vytušit možnou příčinu takto záhadného chování.

 5. OK1CPR says:

  Před pár dny tu byli výtaháři (žádná změna) a následně se ozvali z ČTÚ ,provedli nové měření (dle mého názoru se stejnými výsledky). Dnes (2 dny po měření) tu byli opět výtaháři. Kabel od měniče předělali odděleně od slaboproudých kabelů a o cca 1 metr ho i zkrátili. Výsledek: rušení je o nějakých 20 dB menší a mě se konečně přestává zahlcovat přijímač obrovským rušením (HEURÉKA). Už jsem přestával věřit. A ono stačilo jen to udělat pořádně dle obecných doporučení (ani nemuseli krvácet při přidávání dalších filtrů).

 6. OK1CPR says:

  ČTÚ dalo „ultimátum“ na odstranění rušení od výtahu výtahářské firmě. Párkrát se tu ukázali montéři od výtahu, koukali bezradně do šachty, ale zatím bez zjevného posunu k vyřešení daného problému. Termín daný ČTÚ již vypršel a stále žádný výsledek… ??? !!!!!

 7. OK1CPR says:

  Minuly tyden prijeli z CTU, zmerili ruseni a rekli, ze mi daji vedet. Tak jsem zvedavy, co se bude dit. Podle zmerenych hodnot je spickove ruseni na hranici hodnot, co udava norma.

 8. David says:

  Ahoj Radku, tady je každá rada drahá, u těchto zařízení je dovoleno určité množství vyzařovaného bordelu,je velice důležité provedení rozvaděče a zemnění, příklady provedení jsou na http://www.controltechniques.cz v návodech k měničům. Většinou se tato doporučení plně nedodržují (z praxe).

 9. OK1CPR says:

  Po výměně výtahu za nový, mám velké rušení (S9+10) od frekvenčního měniče v pásmu 80m. Zatím probíhají jednání s dodavatelskou firmou o případném řešení…

 10. OK1CPR says:

  Vítám Vás v Návštěvní knize. Můžete zde zanechat vzkaz či reagovat na věci vztahující se k tématu těchto stránek.

Napsat komentář

< >
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat