Vítejte

Vítám vás na svých stránkách vztahujících se k radioamatérské problematice. Do nového vás vítá předělaný vzhled stránek, pro který jsem zvolil redakční systém WordPress. Věřím, že tato změna bude jen k lepšímu a zobrazený obsah bude přehlednější. Vynasnažím se pravidelně přispívat dalšími články . Dal jsem si předsevzetí alespoň jeden příspěvek měsíčně. První dva měsíce se to asi nepovede kvůli plánované rekonstrukci bytu, ale potom věřím, že bude lépe. Jak jsem již nakousl, čeká mě rekonstrukce bytu, která s sebou přináší i demontáž svodů v bytě a veškerého vybavení z hamshacku. To mě moc nepotěšilo HI. Alespoň to bude příležitost pro nějaké změny. Sice jsem je neplánoval, ale určitě nějaké budou a věřím, že vás budou zajímat. Neočekávejte žádné megalomanské projekty, těch se ode mne pravděpodobně nedočkáte. Spíše se bude jednat o návody, inspirace a jiné postřehy ,,jak přežít jako panelákový radioamatér“.

Pro oživení přikládám fotku mého, již zrušeného hamshacku. V některém příštím příspěvku vás pozvu do svého nového, který je – trošku nastíním – celý schován ve skříni (včetně stolu a židle 🙂 ).

Tak se těším za nějaký čas …    Radek, OK1CPR

6 komentářů

 1. Vlasta napsal:

  Pěkný web! Takových žijících je u nás poskrovnu. Nějak se nechceme dělit o úspěchy i neúspěchy, bohužel.
  S tou skříní jsi mne dostal. Vzpomínám na časy, kdy ve spíži 130x 130 cm, u mne doma fungovala i OK1KNI. Tolerantní manželka je základ.
  Když přišla návštěva, otevřely se dveře do přesíně a daly se k nim židle. Jinak dík za příjemné počtení a držím palec do dalších dnů, Vlasta OK1DNQ.

 2. Milan napsal:

  Ahojky Radku,mám zájem o LDG Z -100, kde ho pořídit a za kolik, pokud ho budeš upravovat na dálkově laděnej ,podílel bych se .Mám zájem o tento antenní tuner.Prosím o odpověd Milan

  • OK1CPR napsal:

   Ahoj Milane. Já ho pořídil z druhé ruky za přijatelný peníz. Myslím, že nový se již nevyrábí. Místo něj se dělá Z-817 QRP, ale je jen do 20W. Zkus různé bazary nebo firmu dd-amtek, mají ho v e-shopu, ale není jasné, je-li na skladě. Co se týče úpravy, tak jsem ji zatím nerealizoval. Dělám různé úpravy na novém vertikálu a snažím se tuneru zatím vyhnout, ikdyž jedna z variant s ním také počítá. Vlastní úpravu tuneru mám teoreticky promyšlenou, takže pokud budeš potřebovat pomoct, tak se na mě obrať a dáme to dohromady. Radek

 3. Ďábel napsal:

  Sem s tou zabudovanou skříní 🙂

 4. OK1CPR napsal:

  Dovolím si vložit testovací komentář.

Napsat komentář